Lokalita

Okolí Střížkovského dvora

V okolí se nachází množství obchodů, restaurací, kaváren a dalších služeb, stejně jako mateřských, základních a středních škol. Soukromé Česko–německé Gymnázium Thomase Manna s projektem přímo sousedí, v pěší dostupnosti je pak klasické čtyřleté a osmileté gymnázium Litoměřická. Zdravotní péče je na dosah ruky v nedaleké Poliklinice Prosek a nemocnici Bulovka.

Školy v okolí

Pro Vaše děti si můžete vybrat základní školu Na Slovance, nebo zš Litvínovská, které jsou obě od domu do 500m. Pro dospívající je pak v těsném sousedství Gymnázium T. Manna, nebo na Proseku Soukromá střední škola výpočetní techniky.

Služby

Na jídlo můžeme doporučit restauraci Svatojánský dvůr, nebo nově otevřená původní restaurace U Brabců. Na kafe se určitě rádi zastavíte cestou ráno na metro v Park Café, nebo jen při relaxaci v parku. Nákupy obstaráte v LIDLu, který je hned v sousedním projektu PLAZZA. V blízkosti pak naleznete Penny, Billu, Kaufland, Tesco, Globus a další. V okolí je bezpočet kadeřnictví. Lékařskou péči obstarává poliklinika Prosek, nebo nemocnice Na Bulovce.

Zajímavosti

Pro odpočinek a relaxaci můžete vyrazit na Prosecké skály. Na vinici Máchalka si vychutnat místní víno a projet se na bobové dráze. Za kulturou vyrazit do divadla Pod Palmovkou, nebo do divadla Gong. Na film si zajděte do Multikina Ládví.

Sport

Sportovci ocení možnost volného pohybu na čerstvém vzduchu, ať už na kole, pěšky nebo při běhání v parcích, nebo lesoparcích jako je Ládví, Prosecké skály, nebo až Podvinný mlýn a vinice Máchalka. Při nepříznivém počasí je 300m od domu Sokolovna Střížkov. Dále pak hokejová hala, plavecký bazén, víceúčelová hala, a dive arena v Letňanech.

MHD

V blízkém dosahu je hned několik zastávek MHD, mezi nejbližší patří Autobusová zastávka Teplická, a především zastávka Metro Střížkov. Opačným směrem najdete Autobusovou zastávku Madlina, nebo o kousek dál zastávku Metro Prosek, případně Metro Letňany, kde je i velké záchytné parkoviště.

O lokalitě

Střížkovský dvůr se nachází jen 300 metrů od stanice metra C Střížkov, které vás bez přestupu doveze až do centra Prahy. V okolí se nachází veškerá občanská vybavenost, která zahrnuje školky, školy, restaurace, nákupní a sportovní centra, zdravotní středisko a dostatek parkové zeleně.

Poloha projektu zároveň zajišťuje skvělou dostupnost autem díky blízké Liberecké ulici, která je na jedné straně napojena na tunelový komplex Blanka a na druhé ústí v dálnici D8 ve směru na Teplice, Ústí nad Labem a Drážďany. Podobně dosažitelné jsou také dálnice D10 ve směru na Mladou Boleslav a Liberec a D11 směr Hradec Králové a Pardubice.

O zajímavých místech

V bezprostřední blízkosti se nachází park s dětským hřištěm, venkovní posilovnou, kavárnou i restaurací. Kousek od zastávky metra Střížkov pak najdete park Přátelství s vodními plochami, přírodním amfiteátrem, restaurací a mnoha dalšími místy, které vybízejí k odpočinku.

V docházkové vzdálenosti se nachází Prosecké skály s vyhlídkou Emy Destinové, vinice Máchalka se sousedící bobovou dráhou nebo park Podvinný. V lesoparku Ládví je k dispozici hvězdárna s vyhlídkou, z které jsou vidět krkonošské hřebeny. To vše je propojeno žlutou a modrou turistickou značkou a naučnou stezkou Městské části Praha 9.

Kontaktujte nás

736 779 707

* Společnost Střížkovský dvůr, s.r.o zpracovává vaše osobní údaje v souladu s právními předpisy. Podrobnosti o zpracování vašich osobních údajů naleznete zde. Vaše osobní údaje nikde dále nešíříme.